top of page

TENIS STOŁOWY W NASZEJ SZKOLE

W tym roku szkolnym w pingponga można pograć na prowadzonych przeze mnie zajęciach świetlicowych w sali 93 - od wtorku do piątku , od 12:30 do 15 . ZAPRASZAM !

Także w tym roku szkolnym (2014/15) Samorząd organizuje Szkolną Ligę Tenisa Stołowego. Przed lekcjami, na przerwach lub na zajęciach pingponga po lekcjach uczniowie uczestniczący w tej lidze grają mecze ze sobą (umawiają się na te gry samodzielnie)jednego seta do 11 punktów (muszą też być dwa punkty przewagi). Następnie wyniki zgłaszają opiekunowi Samorządu. Pod koniec roku zwycięzcy zdobędą nagrody.

Rakietki i piłeczki do gry w tenisa stołowego można w tym roku szkolnym wypożyczać  u opiekuna Samorządu klas IV - VI.

W rozgrywanych w Katowickim Spodku 13 – 14 grudnia 2014 roku zawodach o Grand Prix Katowic Olek Lilien zwyciężył w swojej grupie wiekowej a Zuzia Warecka zajęła 2 miejsce . Natomiast 14 grudnia  w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików rozgrywanym w Łaziskach Górnych, Olek też zdobył 2 miejsce . Bartek Mielcarz w tych samych zawodach wywalczył 13 lokatę.

W dniach  26 - 28.09.2014r. odbywały się w Nowej Rudzie zawody  I GP Polski Młodzików . Olek  Lilien grając w turnieju eliminacyjnym wywalczył awans do turnieju głównego tzn. 64 najlepszych młodzików w Polsce. Ostatecznie po trzech dniach zmagań uplasował się na miejscu  21, co należy uznać za  życiowy sukces w jego krótkiej karierze.

W niedzielę dnia 19.10.2014r. rozegrana została pierwsza eliminacja XXIII GP Sosnowca w tenisie stołowym -memoriał Bernarda Pukieta. Na starcie zawodów stawiło się 165 zawodników z kilku województw. W zawodach tych świetnie wystartował Olek Lilien ! Prowadzi w kategorii "młodzicy" a także jest czwarty w kategorii "kadeci".Drugi z naszych zawodników - Bartek Mielcarz - zajmuje odpowiednio miejsce 12 i 13.